Veřejnost a rodiče

Nabízíme besedy a semináře na téma látkových a nelátkových závislostí, rizik na internetu a dalších forem rizikového chování. Besedy a semináře pro veřejnost realizujeme na základě konkrétní objednávky. Nejčastěji si seminář objednávají školy pro rodiče žáků nebo třeba mateřská a rodinná centra.

Webináře

Nabízíme online webináře na témata spojená s internetem. Probíhají přes platformu Google Meet a trvají 90 minut. Pro realizaci se webináře musí účastnit alespoň 8 osob.

Sociální sítě bezpečně

Dozvíte se, jak děti připravit na život na internetu, a především na sociálních sítích, a v praktických ukázkách uvidíte, jak je možné dětem pomoci nastavit zabezpečení a soukromí na jejich účtech.

Lákadla a rizika digitálních her

Dozvíte se, co děti na hraní her láká. Jak poznat, jaká hra je pro dítě vhodná a jaká ne. Jaké závislostní mechanismy vývojáři používají. Jak poznat, že už má dítě s hraním problém a kam se obrátit.

Jak se bránit kyberšikaně?

Dozvíte se, jak kyberšikana vypadá, kde se odehrává, a proč. Probereme, jak se dá kyberšikaně předcházet a co dělat, když už k ní došlo, ať bylo vaše dítě v roli oběti, svědka nebo agresora.